Czym można karmić małe dzieci?

Każda mama przykłada ogromną uwagę do tego, aby karmić swoje dziecko piersią. Tak jest od pierwszych dni życia. Tym bardziej że z mlekiem matki maluch otrzymuje odpowiednie przeciwciała, które są w stanie zapewnić mu odporność. Z czasem jednak młoda mama będzie chciała (i ma do tego absolutne prawo!), aby odejść od karmienia piersią. Na szczęście, mleko modyfikowane dostępna m.in. w Bee.pl na to pozwala. Nie brakuje takich produktów na rynku, które są w stanie zastąpić to, co każde dziecko może znaleźć w piersiach mamy. Jedyna uwaga należy się do tego, aby z uwagą podejść do wyboru mleka modyfikowanego.

Które mleko wybrać?

Decydując się na wybór mleka modyfikowanego, należy pod uwagę wziąć wiek malucha. Jest to konieczne chociażby z tego względu, aby zyskać pewność, że dziecko otrzyma odpowiednie składniki odżywcze. Poza tym, nie można zapomnieć o tym, że układ pokarmowy noworodka jest bardzo wrażliwy i podawanie mu mleka modyfikowanego dedykowanego np. dla rocznego dziecka, może mu zaszkodzić. Do wyboru w obecnej chwili są mleka modyfikowane przeznaczone dla:

  • dzieci w wieku od 0 do sześciu miesięcy,
  • dzieci w wieku od sześciu miesięcy do roku,
  • dzieci w wieku od jednego roku w górę.

Niektórzy producenci mleka modyfikowanego stosują także podział swoich produktów dalej, powyżej jednego roku. Warto na to zwrócić uwagę, aby móc świadomie podejść do karmienia swojego malucha.

Nie tylko mleko

Warto wskazać również, że tak naprawdę to nie tylko mleko modyfikowane. Rodzice mogą również skorzystać z okazji do tego, aby przy pomocy takich produktów przyrządzić chociażby kaszki, jakie małe dzieci uwielbiają. Aczkolwiek, ta uwaga tyczy się tylko nieco starszych pociech – najczęściej około szóstego miesiąca życia. Urozmaicanie diety małego dziecka to naturalny krok. Do wyboru są różnorodne kaszki, które na pewno przypadną maluchom do gustu. W szczególności, że dzięki nim maluch będzie czuł się bardziej syty. Je to właśnie bez problemu będzie można przyrządzać na bazie takiego mleka modyfikowanego, które jest bardzo pożywne.